Hizmetlerimiz

Koçluk ve Danışmanlık

bireysel koçluk

7’den 70’e herkese psikolojik desteğin ulaşılabilir olması için düzenlediğimiz önleyici, bilgilendirici ve bilinçlendirici etkinliklere katılabilirsiniz.

Bireysel koçluk; bireyin kendini anlaması, farkındalık kazanması, kararlar alması, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı iletişim halinde olması ve kendini geliştirmesi için profesyoneller tarafından uygulanan bir yardım sürecidir. Bu süreç, kişinin yaşamında birlikte yürüdüğü bir yol arkadaşıyla birlikte, yaşamın içinde, kendi adına, yaşamına, kendine ve gelişimine dışarıdan bir gözle bakabilmektir. 

Koçluk, bireylere ve ekiplere odaklanır. Yetkinlik, karar verme ve yaşam kalitesini arttırmak için bireylerin alternatif yolları görmelerine ve bunları test etmelerine yardımcı olur. 

Koçluk ve danışmanlık hizmetleri; eğitim koçluğu, kurumsal koçluk, yaşam ve aile koçluğu, bireysel koçluk gibi farklı birçok alana hitap etmekle birlikte bu alanlarda karşılaşılan problemlere yönelik çözümler üreterek bu süreçlerin daha verimli bir şekilde yönetilmesine olanak sağlamaktadır.

Danışmanlık ve koçluk arasındaki Fark Ne?

Danışmanlık ve koçluk kavramları benzerlik göstermekle birlikte danışmanlık hizmetlerinde herhangi bir sorunun çözümüne yönelik çalışmalar daha ağırlıktayken, koçluk ise sorunların yaşanmaması için daha önceden öngörülen tavsiyelerin yanı sıra sorunların çözümünde de ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Kişinin performansını doğru bir şekilde kullanması için oldukça faydalı olan koçluk ve danışmanlık hizmetleri yaşantımıza büyük kazanımlar sağlamaktadır. Bu nedenle dünyanın en ünlü sanatçıları, en zengin iş insanları ve siyasetçileri, koçluk hizmeti alarak zaman tasarrufu yaptığı gibi karşılaştığı ilişkisel ya da psikososyal problemlerle daha kolay başa çıkmaktadırlar.