ATİKA BİRİCİK

Ünvan: Özel Eğitim Terapisti
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Özel Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Sınıf Eğitimi   İlköğretim Anabilim Dalı  bölümünden 2014 yılında mezun olduktan sonra, 2 yıl özel bir okulda çalışmış ve Hacettepe Üniversitesi Temel Eğitim Programları bölümünde, Afyon Kocatepe Üniversitesi Program Geliştirme ve Pamukkale Üniversitesi Eğitim Programları Geliştirme ve Değerlendirme alanlarında master eğitimi almıştır. Daha sonra Türkiye’de devlet okuluna atanıp 2 yıl öğretmenlik yapmıştır. 2016 yılında, İngiltere’de MA Special Educational Needs and Disability  Özel eğitim   alanında master ve doktora yapma hakkı kazanmıştır. 2018 yılında Cambridge’de aldığı dil eğitiminin akabinde, yüksek lisansını tamamlayarak 2020 yılında Anglia Ruskin University ‘de Identification and Provision for Gifted and Talented Students in England from a National Policies Perspective  Ingiltere’de Üstün yetenekli çocukların belirlenmesi ve eğitimi konulu tez çalışması ile distinction  üstün başarı ile mezun olarak specialist SENCO | uzman özel eğitimci  unvanını almıştır. Yerel Londra televizyonlarına konuşmacı olarak katılımış ve bircok birey ve kurumla profesyonel ve gönüllü çalışmalarının yanı sıra Columbus School and College’ d otizmli çocuklarla LSA   Learning Support Asistant  olarak çalışmıştır. Safeguarding level-2, Paediatric First Aid, Özel gereksinimli çocuklara sosyal ve akademik destek amaçlı Janets Quality Education for All- Teaching Assistant Complete Course |  TA, SEN, Autism, ADHD& Dyslexia  ve Brentwood Open Learning College- Advanced Diploma in Teaching Assistant- Level 5 ve Autism Partnership Foundation tarafından verilen ABA Applying Behavioral Analysis , Uygulamalı Davranış Analizi eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. CTI global conference programında dünya üzerindeki birçok öğretmene online eğitimler vermiştir. 2019 yılında kendi markasını “Uniquedu” adında oluşturarak Bireyselleştirilmiş Eğitim Yaklaşımını ilke edindiği bu isimle dünya üzerindeki çoğu ülkedeki  Ingiltere, Almanya, Endonezya, Kanada, Isveç, Yunanistan, Türkiye…  danışanlarına online destek programları ile ulaşmaktadır.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram