Barış Yılmaz

Ünvan: Uzman Psikolojik Danışman
Hizmet Türü: Online Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Aile ve Çift Danışmanlığı, Bioenerji, Ergen Terapisi

1986 yılı Ankara doğumlu olup lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisansını Psikoloji bölümünde tamamlayarak uzmanlık derecesini elde etmiştir.Ergen ve Yetişkinlerle iletişim, özdenetim ve özgüven geliştirme, aile içi çatışma çözme ve kaygı, korku ve fobi ile baş etme konuları üzerine çalışmakta olup 10 yılı aşkın meslek tecrübesiyle;Bireysel Psikolojik Danışma,Evlilik, Aile, Çift Danışmanlığı ve Terapisi,Yaşlılık Psikolojisi,Cinsel Terapi Hipnoterapi ve Bioenerji alanlarında danışanlarına hizmet vermektedir.Ayrıca Bioenerji Uygulayıcı eğitimi vermektedir.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram