Betül Özer

Ünvan: Psikolog
Hizmet Türü: Online Ve Yüz yüze
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Çocuk Terapisi, Ergen Terapisi
2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (burslu) mezun olmuştur. Enderun Çocuk Üniversitesinde (Üstün Zekalılar Okulu), çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde ve anaokullarında psikolog olarak görev yapmıştır. Aynı dönemde yaşam koçluğu ve bireysel terapilere devam etmiştir. Sonraki yıllarda uyuşturucu madde bağımlısı çocuk ve gençlerin tedavisi ve rehabilitasyonunu gerçekletiren bir projede psikolog  ve proje koordinatörü olarak görev almıştır. Çocuklara yönelik objektif testler ve Wisc-R zeka testi uygulayıcısıdır. 2017’den bu yana seanslarına İngiltere’de devam etmektedir.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram