Fatma San

Ünvan: Profeyonel yaşam ve eğitim koçu
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Koçluk

Başkent Üniversitesi profesyonel koçluk eğitimini tamamlayarak kariyer hayatını farklı bir alanda başlattı.2017-2018 yılında İzgören Akademi’den mezun olup, takım çalışması , bireysel iş geliştirme , problem çözme ve karar verme becerileri, iletişim ve empati, motivasyon, müzakere ve ikna, ileri satış becerileri, telefonda iletişim, beden dili, sistem uzmanlığı gibi eğitimleri almıştır. 2018-2020 yıllarında ise Ankara Başkent Üniversitesinden mezun olup Yaşam Koçluğu, bulunduğun yerden ileri gidebilmek. Eğitim Koçluğu (6-21) yaş arası çocuklarda oluşan problemler, sınava hazırlık, korku, kaygı. Oyun Terapisti Koçluğu (2-9) yaş arası çocukların gelişimi ve öğrenmeleri, okulda ve ailede iletişim eksikliği, odaklanma problemlemleri. İnsan kaynakları ve yönetimi, doğru iş, doğru zaman, doğru yer = verimlilik. Öfke kontrolü Koçluğu, öfkenin de bir duygu olduğu nasıl kullanılması gerektiğini. Evlilik ve ilişki Koçluğu (evlilik öncesi, evlilik süresi, ve evlilik sonunda yaşanan problemleri çözme odaklı) eğitimlerini almıştır, çalışmalarına Arem Terapi’de devam etmektedir.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram