Gülçay Kahraman

Ünvan: Psikolog
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Aile ve Çift Danışmanlığı, Bireysel Terapi (Yetişkin Terapisi), Çocuk Terapisi, Ergen Terapisi

2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, aynı yıl özel bir kolejde psikolog olarak göreve başlamıştır. İstanbul’da özel bir rehabilitasyon merkezinde gönüllü psikolog olarak çalışmıştır. Bu çalışmaları yürütürken özel bir klinikte danışan takibi yapmaya başlamıştır. Çocuklara yönelik objektif testler, WISC-R zeka testi, ergen ve yetişkinlere yönelik IMMP Çok Yönlü Kişilik Envanteri uygulayıcısıdır.
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programını tamamlamıştır.
Aynı yıl içerisinde Beykent Üniversitesi Klinik Psikolojide yaptığı Yüksek Lisans sürecinde tezini 4-6 yaş arası çocuklarda; anne-baba tutumlarının, akran ilişkisine ve sosyal uyuma olan etkisini araştırarak tamamlamıştır. Çorlu Devlet Hastanesinde Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı için oluşturulan AMATEM de gönüllü olarak görev almıştır. Şuan da İngiltere’de yaşayan Gülçay Kahraman terapi ve danışmanlıklarına online olarak devam etmektedir.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram