İsmail KILINÇ

Ünvan: Uzman Psikolog
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Uzmanlık Alanı: Aile ve Çift Danışmanlığı, Ergen Terapisi

İsmail Kılınç, hipnoza olan ilgisi nedeniyle Brussels Capital University Psikoloji bölümünden mezun olmuş ve Klinik Psikoloji yüksek lisansını yapmıştır.
Temel Psikoloji, Hipnoz, Hipnoterapi, Ergen, Birey, Bireysel Terapiler, Esma Terapi ve En Çok Görülen Psikolojik Problemler konularında çok sayıda seminer, konferans, eğitimler vermiş ve danışmanlık yapmış Türkiye’de çok sayıda Hipnoterapistin yetişmesine katkıda bulunmuştur. İsmail Kılınç, 7 yıl önce kurduğu Harika Danışmanlık Merkezi’nde danışanlarına bireysel terapiler yapmasının yanı sıra Arem Terapi bünyesinde online görüşmeler yapmakta ve psikoloji sahasında doktorasına devam etmektedir.
Çeşitli dillerde yayınlanmış (Türkçe, İngilizce, Rusça ve Türkmence) 7 adet kitabı vardır. Bazı kitapları yayınlandığı ülkelerde çok satanlar listesinde yer almıştır.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram