Ferda Tütüncü

Ünvan: Yaşam ve İlişki Koçu
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Çocuk Terapisi, Koçluk

Uluslararası hava yolunda Eğitmen/Kontrol Kabin Amiri olarak görev yapan uzmanımız kariyer hayatı süresinde İstanbul Üniversitesi Eğitimcinin Eğitimi, İlk Yardım, CRM, Tehlikeli Madde Kullanımı-Taşıyıcılığı. Baltas Yönetim Eğitim Danışmanlığından İnsan İlişkilerinde Yaklaşım, Kriz Yönetimi, Kişilik Analizi (Psikolog Banu Bülbül) Zor durumlarda Kişi Olay Kontrolü, Zorlukla Başa çıkabilme eğitimlerini ve seminerlerini tamamlamıştır.
2020 yılında Boğaziçi Campus /İnternational Therhappy Merkezinden Psychotherapy/Life Coaching sertifikalarını alarak profesyonel olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram