Yeliz Akarca

Ünvan: Pedagog
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Çocuk Terapisi, Eğitim Danışmanılığı, Thetahealing

Hogeschool van Amsterdam Pedagoji lisans mezunu olan Yeliz Akarca meslek hayatına aldığı Aile Danışmanlığı, Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Hızlı Okuma Eğitmenliği gibi eğitimlerle devam etmiştir. Şuan bir okulda koçluk yapmaya devam etmekte olan uzmanımız uzun yıllardır öğrenciler ve okullarla çalışmakta ve bu konuda ailelere de danışmanlık vermektedir. Kendisi aynı zamanda ileri seviye Thetahealing eğitimlerini tamamlamıştır ve Thetahealing uygulayıcısıdır. Halihazırda ailelere ve öğretmenlere eğitimler vermekte, ailelerin ve öğrencilerin yaşadığı öğrenme güçlükleri, eğitim sorunları gibi çeşitli konularda ise çalışmalarını sürdürmekte ve bu konularda ailelere destek olmaktadır.

Öğrencinin kendini tanıması ve hedeflerini belirlemesi için motivasyon sağlamak,
Belirlenen hedefe ulaşmada stratejiler belirlemek, Plan ve program geliştirerek, plandaki sapmaları ve devamlılığı denetlemek.
Kişinin aile ve çevresi ile iletişimindeki aksaklıkları gidermesi için yol göstermek, bireyin ilgi ve yeteneklerini tespit ederek mesleki yönlendirme yapmak.
Okul ve sınavlardaki başarıların takibini sağlamak ve arttırılmasına yönelik çözümler üretmek.
Kaygı ve stres yönetimi yapmak ve bunlara neden olan durumları ortadan kaldırmaya çalışmak, kişinin öz disiplin ve özgüven kazanmasına yardımcı olmak. Yaratıcılık ve farkındalık geliştirme ortamları yaratmak,
Eğitim teknolojilerinin etkin kullanımına dönük bilgilendirme yapmak, bireyin sosyal gelişimine katkıda bulunmak.

  • İnsan Psikolojisi ve İletişimGaziantep Üniversitesi Oca 2020 – Halen

  • Reheberlik ve Psikolojik Danışmanlık Girne Amerikan Üniversitesi Eyl 2013 – Şub 2018

     

Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram