Atölye ve Seminer

Arem Terapi kuruluşundan itibaren kişilerin psikososyal ihtiyaçlarına ve yaşadıkları toplumda karşılaştıkları zorluklara karşı Yetişkinlere, ailelere, ergenlere ve çocuklara yönelik önleyici ve bilinçlendirici etkinler düzenlemektedir. Psikolojik desteğin herkes için erişilebilir olması için uğraşan Arem Terapi atölye ve seminer çalışmalarıyla bireylerin sorunlarına çözüm olmayı hedeflemektedir. 

Sosyal medya üzerinden düzenlenen soru cevap etkinlikleri ile terapi alamayan kişilerin sorunlarına ışık tutmaya çalışan, uzmanları tarafından yazılan yazılarıyla önleyici ve bilgilendirici içerikler oluşturarak, psikolojik desteği erişilebilir yapmak için çalışan Arem Terapi’yi sosyal medyalardan takip edebilir bir sorunuz varsa bizi arayabilirsiniz.

İnsanlara bir şeyler öğretmenin birkaç farklı yolu olduğundan ve insanların bu konuda tercihleri çeşitlilik gösterebildiğinden, bir atölye veya seminer çalışmasının, diğer yöntemlere göre bazı avantajları vardır. 

Bir atölye veya seminer çalışması, daha kapsamlı bir çaba için zaman bulunamadığında kısa bir sürede, yoğun bir eğitim deneyimi yaratmanın bir yolunu sağlar. Bir atölye veya seminer çalışması, yeni bir kavramı tanıtabilir, katılımcıların kendi başlarına daha fazla araştırmaya teşvik edebilir veya gerçek yönetimlerin uygulamasını gösterebilir ve teşvik edebilir.