Online Terapi Nedir?

İstediğiniz yerde, dilediğiniz zaman geniş uzman kadromuzdan kolayca randevu alabilirsiniz.

Online terapi  fiziksel olarak terapi odasına gelmenin mümkün olmadığı durumlarda, seansların online olarak ve görüntülü konuşma aracılığıyla yapıldığı bir terapi/danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet genellikle Skype, Zoom ya da FaceTime gibi görüntülü internet uygulamaları üzerinden verilmektedir.

Online terapi, bir diğer deyişle teleterapi, bugüne kadar yurt dışında veya şehir dışında yaşayan ya da sağlık sebebiyle evden veya hastaneden çıkması mümkün olmayan bireylere verdiğimiz bir hizmetdi. Koronavirüs sebebiyle toplum sağlığını koruma amaçlı evlerimizde kaldığımız bu dönemde ise, ailelere ve bireylere verdiğimiz psikolojik desteği ve seansları devam ettirme yöntemimiz oldu. Online terapi içinde bulunduğumuz bu -geçici- dönem için dünyanın tamamında yaygın olarak kullanılan etkili bir yöntem olup, yapılan araştırmalarla da faydası kanıtlanmıştır.

Uzmanın ofisine gelerek yapılan seanslar ile internet üzerinden görüntülü yapılan seanslar arasında çalışılan içerik anlamında bir fark olmamakla birlikte, sürecin dışsal kaynaklar sebepli (internet bağlantısına bağlı kesintiler, teknolojik sorunlar vb.) aksaması olası risklerdendir. 

  • Seyahat etme zorunluluğu yoktur, ulaşım problemi olmadan uzman ile seans yapılabilir.
  • Kişi kendi güvenli ortamında online seansları yapabilir.
  • İnsanlar internet üzerinden yapılan video görüşmelerde daha az kaygılı olur.
  • Daha geniş bir uzman kitlesine ulaşmak mümkün olur.
  • Danışan uzmana kolayca ulaşabilmektedir.
  • Coğrafi sıkıntıları olan kişiler için terapiye ulaşmayı kolaylaştırır.