Koçluk ve Danışmanlık

BİREYSEL KOÇLUK

7’den 70’e herkese psikolojik desteğin ulaşılabilir olması için düzenlediğimiz önleyici, bilgilendirici ve bilinçlendirici etkinliklere katılabilirsiniz.

Bireyin kendini anlaması, farkındalık kazanması, kararlar alması, çevresiyle uyumlu ve sağlıklı iletişim halinde olması kendini geliştirmesi için profesyoneller tarafından uygulanan bir yardım sürecidir. Bu süreç kişinin yaşamında birlikte yürüdüğü bir yol arkadaşıyla birlikte, yaşamın içinde,  kendi adına, yaşamına, kendine ve gelişimine dışarıdan bir gözle bakabilmektir. 

Aynı zamanda koçluk, bireylere ve ekiplere odaklanır. Yetkinlik, karar verme ve yaşam kalitesini arttırmak için alternatif yollar görmelerine ve bu yolları test etmelerine yardımcı olur. 

Koçluk ve danışmanlık hizmetleri eğitim koçluğu, kurumsal koçluk, yaşam ve aile koçluğu, bireysel koçluk gibi farklı birçok alana hitap etmekle birlikte sizin bu alanlarda karşılaştığınız problemlere yönelik çözümler üreterek bu süreçleri daha verimli bir şekilde yönetmenize  olanak sağlamaktadır.

Danışmanlık Ve Koçluk Arasındaki Fark Ne?

Danışmanlık ve koçluk kavramları benzerlik göstermekle birlikte danışmanlık hizmetlerinde herhangi bir sorunun çözümüne yönelik çalışmalar daha ağırlıktayken, koçluk ise sorunların yaşanmaması için daha önceden öngörülen tavsiyelerin yanı sıra sorunların çözümünde de ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer almaktadır.

Kişinin performansını doğru bir şekilde kullanması için oldukça faydalı olan koçluk ve danışmanlık hizmetleri yaşantımıza büyük kazanımlar sağlamaktadır. Bu nedenle dünyanın en büyük sanatçıları, en zengin iş insanları ve siyasetçileri, koçluk hizmeti alarak zaman tasarrufu yaptığı gibi karşılaştığı ilişkisel ya da psikososyal problemlerle daha kolay başa çıkmaktadır.