Esra-Tekinkaya

ESRA TEKİNKAYA

Ünvan: Psikolog
Pozisyon: Ergen Terapisti
Hizmet Türü: Online ve Yüz yüze Terapi
Konuştuğu diller: TR,EN
Uzmanlık Alanı: Ergen Terapisi, Yetişkin Terapisi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2020 yılında mezun olan Esra Tekinkaya lisans sürecinde yapmış olduğu klinik stajlarla ve almış olduğu derslerle kariyerinde ergen ve yetişkin psikoterapisi alanına yönelmiştir. Lisans sürecinde yoğunlukla çocuklarla çalışan Vima Psikoloji’de deneyim kazanma imkanı bulmuştur, bunun dışında Ankara Şizofreni Derneği kapsamında Şizofren bireylerle sosyal beceri eğitimleri yürütmüştür.

Seanslarını İngilizce ve Türkçe olarak devam ettiren uzmanımız terapi sürecinde ailelerle birlikte de çalışarak çok yönlü çözümler oluşturmayı hedefler. Seanslarında bilişsel davranışçı terapi temelli eklektik yaklaşımı (çeşitli terapi ekollerinin tekniklerini harmanlamayı) kullanmaktadır, dikkat dağınıklığı, aile içi iletişim sorunları, duygu durum bozuklukları konularında çalışmalarına Arem Terapi‘de devam etmektedir.

Ergen ve Genç Yetişkin 

Genellikle çözüm odaklı terapi ve bilişsel davranışçı yaklaşım ile kaygı, depresyon, aile içi iletişim sorunlarıyla çalışmaktadır. 

  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi – Psikoloji 2020
  • Bilişsel Davranışçı Terapi (Alfa Etkinlik)
  • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Tedavi Yöntemleri (The State University of New York- coursera, Altın Pusula Danışmanlık)
  • Obsesif Kompulsif Bozukluk Tedavi Yöntemleri (Altın Pusula Danışmanlık)
  • Kum Terapisi Eğitimi (Altın Pusula Danışmanlık, BCR Akademi)
  • Resim Analizi ve Yorumlanması (Altın Pusula Danışmanlık)
  • Terapötik Kartlar Eğitimi (Anka Psikoloji)
Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram