MUSTAFA GÜRCAN

Unvan: Psikolog
Çalışma Alanı: Çocuk Terapisi, Online Terapi, Özel Eğitim

Psikoloji lisans eğitimini Hacattepe Üniversitesinde 2019 yılında yüksek onur öğrencisi olarak tamamladı. Lisans eğitimi sırasında bir dönemlik Erasmus öğrenim değişikliği hareketliliğini Hollanda’nın Groningen Üniversitesinde yaptı.

Lisanstan mezun olduğu yıl Ankara’da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak görev yaptı. Bu süre boyunca otizm spektrum bozukluğu, zeka geriliği, öğrenim güçlüğü veya diğer nörolojik zorlukları olan çocuklar ve aileleriyle çalıştı. Özel çocuklardaki davranış bozukluklarına yönelik uygulamalı davranış analizi eğitimi aldı.

Macaristan’ın Eötvös Lorand Üniversitesindeki Klinik ve Sağlık Psikolojisi yüksek lisans programındaki eğitimini hala sürdürmektedir. Sağlık psikolojisiyle ilişkili olarak danışanlarına; sigara bırakma, sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinme, kronik bir hastalıkla mücadele etme, sağlık davranışlarını hayatımıza dahil etme, stres yönetimi, sağlıklı yeme alışkanlıkları edinme, bağımlılık ile mücadele etme, herhangi bir sağlıksız alışkanlığı degiştirme gibi konularda destek sağlamaktadır. Bunun yanında psikolojik değerlendirmeler için Mental durum değerlendirmesi ve Rorschach testi eğitimi almıştır.

Psikolojik destek noktasında ise benimsediği yaklaşım Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçi Terapidir. Bu noktada, istemenize rağmen altı aydan uzun süren hiç romantik ilişkiniz olmadıysa, sevdikleriniz herhangi bir olumsuzlukta sizi terk edebilir düşüncesi varsa, insanların bilinçli bir şekilde size zarar vermeye çalıştığını inanıyorsanız, özgüveninizin düşük olduğuna inanıyorsanız, kendinizi değersiz hissediyorsanız, yalnız hissediyorsanız, her an bir felaket başınıza gelebilir diye düşünüyorsanız, diğer insanlardan çok farklı, üstün ve ayrıcalıklı olduğunuzu düşünüyorsanız, kendinizi başarısız buluyorsanız, ya da başkalarına yardım etmeye çabalamaktan kendi isteklerinizi hep geri planda tutuyorum diyorsanız, bu ve buna benzer, karakterle ilişkili özellikler üzerine Türkçe veya İngilizce dillerinde uzmanımızla seans yapabilirsiniz.

Psikolojik destek noktasında benimsediği yaklaşım Şema Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapidir.

Rorschach testi eğitimi almıştır.

Otizm spektrum bozukluğu, zeka geriliği, öğrenim güçlüğü veya diğer nörolojik zorlukları olan çocuklar ve aileleriyle çalışmıştır.

Psikoloji lisans eğitimini Hacattepe Üniversitesinde 2019 yılında yüksek onur öğrencisi olarak tamamladı.

Macaristan’ın Eötvös Lorand Üniversitesindeki Klinik ve Sağlık Psikolojisi yüksek lisans programındaki eğitimini hala sürdürmektedir.